Сегодня: 19 октября, 2008, воскресенье, 08:49
Первая страница Карта сайта Контакты

Народная оппозиция - Блок Наталии Витренко

Лидер
Блок
Программа
Избирательный список
Календарь выборов
Пресс-служба


Рассылка Архив Форум
Новости БлокаСМИ о БлокеФоторепортажСюжетыАрхив

Ссылки


Прогрессивная социалистическая партия Украины
Газета "Досвітні огні"
Православие и политика - Единое Отечество14.04.2006  15:58 // Сюжет: Заявления и комментарии

Суд постановил провести пересчет голосов по 104 избирательному округу


По иску блока Наталии Витренко "Народная оппозиция", Алчевский городской суд сегодня, 14 апреля, принял решение о полном пересчете голосов на всех избирательных участках 104 избирательного округа (Луганская область).

Блок Наталии Витренко "Народная оппозиция" требует от украинской власти и ЦИК прекратить беспрецедентное давление на суды и окружные избирательные комиссии по всей Украине. Блокирование судебных исков "Народной оппозиции", массовое уничтожение бюллетеней по всей Украине классифицируется нами как подтверждение системности фальсификаций при подсчете голосов - каждый день мы получаем все новые и новые подтверждения, что результаты голосования, оглашенные ЦИК 10 апреля, не соответствуют действительности.

Фальсификаторы выборов 26 марта понесут уголовную ответственность, какие бы высокие посты в центральной власти они не занимали. 15 апреля в 12.00 Высший административный суд Украины будет рассматривать иск "Народной оппозиции" по сути. Мы уверены в нашей победе.

Блок Наталии Витренко "Народная оппозиция" добьется пересчета голосов на всех избирательных участках Украины - вопреки желанию власти и ЦИК уйти от ответственности за фальсификацию результатов парламентских выборов. Нас не остановить!П О С Т А Н О В А
N 2A 71/2006р.

І М ‘ Я М    У К Р А Ї Н И


14 квітня 2006 року.

Алчевський міський суд Луганської області у складі:

Головуючого судді Карпенка С.Ф.
суддів Павлової З.Н.
Вискребенцева Л.Б.
при секретарі Скляр М.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні у залі суду м. Алчевська адміністративний позов Блоку Наталії Вітренко "Народна опозиція" в особі Корсакової Любові Олександрівни про порущення виборчого законодавства членами окружної виборчої комісії територіального виборчого округу № 104,

в с т а н о в и в:

Позивач звернувся до суду з вищевказаним позовом посилаючись на слідуючі підстави.

Позивач, посилається на те, що уповноваженими представниками Блоку Наталії Вітренко "Народна опозиція" виявлені порушення виборчого законодавства членами окружної виборчої комісії територіального виборчого округу №104 в слідуючому:

-  в окремих протоколах дільничих виборчих комісій підписи були вчинені не членами цих комісій. Так, в протоклах ДВК №31 та ДВК №32 наявний в складі підписів є підпис не члена комісії П.Мороз;

-  в окружній виборчій комісії бюлетні та окремі примірники протоколів дільничних виборчих комісій зберігаються без належного упакування, маркування та за відсутності ряду контрольних документів (актів, протоколів), що не дозволяє забезпечити безпеку, недоторканість цих документів;

-  протокол ОВК не відповідає вимогам закону тому, що він складений виключно на усному поданні результатів виборів. Так, в справах територіального округу №104 відсутні протоколи з 59 дільниці, що призвело до невірного підрахунку 1097 голосів виборців;

-  в багатьох протоколах ДВК, на підставі яких складено протокол про підсумки голосування, виявлені суттєві недоліки, а саме в багатьох ДВК є розбіжності між п.16 та сумою чисел, зазначених в п.17-19, тому що сума в цих пунктах не дорівнює п.16.

Позивач вважає, що зазначені порушення вимог виборчого законодавства виникли внаслідок можливих незаконних дій, недостатньої кваліфікації членів дільничих та окружної виборчої комісій та неналежної організації роботи цих комісій.

Позивач просив скасувати протокол від 31 березня 2006 р. окружної виборчої комісії про підсумки голосування 26 березня 2006 року в межах ТВО №104, зобов‘язати ОВК провести повторний підрахунок голосів на всіх виборчих дільницях по виборах народних депутатів до Верховної Ради України виборців по виборам народних депутатів України 26 березня 2006 року.

В процесі розгляду справи по суті представник позивача уточнив позовні вимоги.

Позивач вказує, що протокол ОВК грубо суперечить вимогам ст.ст.92-93 Закону України "Про вибори народних депутатів", тому що в розділі 16 зазначеного протоколу ОВК від 31 березня 2006 р., де міститься інформація про кількість виборчих бюлетенів, що не підлягають врахуванню, виявлених на виборчих дільницях ТВО прописом та цифрою зазначено "0", але це не відповідає дійсності. Так, при частковому вивченні протоколів підрахунку голосування дільничих виборчих комісій вбачається, що в графах 13 протоколів дільничих комісій кількість виборчих бюлетенів, що не підлягають врахуванню не є рівно нулю. Так, по дільниці №30 згідно протоколу підрахунків від 27.03.2006р. таких вказано 563 бюлетня, згідно протоколу по дільниці №40 від 27.03.2006р. – 15 бюлетнів, згідно протоколу по дільниці №44 від 27.03.2006р. – 630 бюлетнів, згідно протоколу по дільниці №51 від 27.03.2006р. – 91 бюлетень, згідно протоколу по дільниці №112 від 27.03.2006р. – 369 бюлетнів. Тобто, на цих дільницях загальна кількість виборчих бюлетенів, що не підлягають врахуванню – 1468 одиниць бюлетенів.

Крім того, в протоколі ДВК №14 показники різниці п.1 та п.3 не є рівними сумам п.8. та 9, або п.11. В протоколі вказана цифра 1551, в той час як різниця п.1. та п.2 складає 2152. Протокол членами комісії не підписаний.

Крім того, в протоколі дільничої виборчої комісії №16 наявні порушення: до списку виборців п.5, п.6 включено 77 виборців, в той час як сумарна кількість виборців (сума п.8 та п.9) складає 1472.

Позивач вважає, що наявні порушення ставлять під сумнів результати підрахунку голосів виборців на зазначеному виборчому окрузі.

Тому позивач просив винести рішення про скасування протоколу окружної виборчої комісії від 31 березня 2006р., як такий, що не відповідає вимогам законодавства про вибори народних депутатів, зобов‘язати ОВК на підставі протоколів про повторний підрахунок голосів на всіх виборчих дільницях ТВО 104 прийняти на своєму засіданні новий протокол ОВК про підсумки голосування у територіальному окрузі №104.

Ці вимоги підтримані у судовому засіданні уповноваженою особою представника Блоку Наталії Вітренко, яким надано суду ще 39 примірників протоколів ДВК.

Представник відповідача – голова окружної виборчої комісії територіального виборчого округу №104 у судовому засіданні позов не визнав. Він підтвердив, що 31 березня 2006р. був пвідписаний спірний протокол ОВК про підсумки голосування в межах територіального виборчого округу №104. При проведенні підсумків голосування дійсно в протоколах дільничих комісій мали місце значні арифметичні неточності, у зв‘язку з чим ці протоколи фактично були визнані "черновими" або "робочими варіантами". В ОВК робились уточнення, внаслідок чого в комп‘ютер внесені "електронні варіанти", які є вірними, і вже ці дані були враховані у підсумковому протоколі ОВК 31 березня 2006р. та направлені до ЦВК.

Суд, вислухав сторони, розглянув матеріали справи, вважає за необхідне задовольнити позовні вимоги.

Як видно з всіх наданих суду позивачем примірників протоколів дільничих виборчих комісій про підрахунок голосування по виборам народних депутатів 26 березня 2006р., вказані в позові цифри дійсно значно відрізняються від тих, що вказані в спірному протоколі ОВК від 31 березня 2006 року. Тобто, посилання позивача обгрунтовані.

Представник відповідача сам підтвердив у судовому засіданні, що у вказаних протоколах дільничих комісій виявлялись значні помилки, але протоколи ці не направлялись на ДВК для уточнення, протоколи засідання ОВК про необхідність уточнення протоколів не складались, як і не було таких засідань ОВК. Тобто, наявність значних порушень знайшла своє підтвердження у судовому засіданні. Відповідач не надав суду уточнених протоколів, підтвердив, що таких немає.

Сам представник ОВК у судовому засіданні не заперечує, що на протоколах підсумків голосування ДВК, де відсутні підписи членів ДВК не можна ставити печатку комісії. Оскільки позивач надав суду такі протоколи з печатками, які не завжди підписані членами комісій, але мають печатку, представник відповідача не зміг пояснити, яким чином печатка була поставлена на протоколи. Його посилання на те, що це "чорнові", "робочі варіанти" протоколів, що вони не можуть бути підставою для складання протоколу підсумків голосування ОВК, суд не може прийняти до відома, оскільки ці посилання відповідача є недоречними.

Посилання позивача на те, що вказані порушення є загальними порушеннями прав громадян судом визначаються вірними.

Іншого засобу, окрім як перерахувати голоси виборців, шляхом скасування спірного протоколу окружної виборчої комісії "Про підсумки голосування в межах територіального виборчого округу №104" від 31 березня 2006 року дійсно немає. Вимоги позивача про скасування протоколу повинні бути задовілені.

Керуючись ст.38, 71 Конституції України, ст.45, 92-93, 103, 104 Закону України "Про вибори народних депутатів України", ст.172 КАС України, суд,

П о с т а н о в и в:

Позовні вимоги задовольнити.

Визнати протокол окружної віборчої комісії "Про підсумки голосування в межах територіального виборчого округу №104" від 31 березня 2006 року таким, що не відповідає вимогам законодавства України про вибори народних депутатів України, зобов‘язати окружну виборчу комісію провести повторний підрахунок голосів на всіх виборчих дільницях територіальної виборчої комісії №104.

Постанова може бути оскаржена в Апеляційний суд Луганської області протягом двох днів з дня її проголошення.Ухвала Вищого Адміністративного Суду України

"Заборонити Центральній виборчій комісії вчиняти будь-які дії по офіційному оприлюдненню результатів виборів народних депутатів України, які відбулися 26 березня 2006 року та встановлені протоколом Центральної виборчої комісії 10 квітня 2006 року, до вирішення справи. Заборонити редакціям газет "Голос України" та "Урядовий кур'єр" публікувати офіційне оприлюднення Центральної виборчої комісії результатів виборів народних депутатів України, які відбулися 26 березня 2006 року та встановлені протоколом Центральної виборчої комісії 10 квітня 2006 року, до вирішення справи."

К вопросу о пересчёте и уточнении голосов избирателей

В случае выявления в протоколе участковой комиссии про подсчёт голосов избирателей на избирательном участке исправлений, ошибок, неточностей, окружная избирательная комиссия своим решением может обязать участковую комиссию внести изменения к установленным результатам голосования избирателей на избирательном участков соответствии к требованиям закона (ч.7 ст.89 закона), про что отмечается в протоколе окружной избирательной комиссии.


СМИ о Блоке

23.09.2006, 12:00 // "Комсомольская правда в Украине", Беседка "КП"

20.04.2006, 13:02 // From-ua.com

15.04.2006, 22:15 // From-ua.com

15.04.2006, 08:20 // From-ua.com

10.04.2006, 13:15 // Единое Отечество


Народная оппозиция - Блок Наталии Витренко
Copyright © 2005-2006, Блок Наталии Витренко "Народная оппозиция"
При полном или частичном использовании информации, размещённой на веб-сайте, ссылка на источник информации обязательна. Все представленные на веб-сайте Блока Наталии Витренко оперативные данные и документация носят информационный характер и не могут быть использованы как официальные документы.