Сегодня: 26 июня, 2008, четверг, 03:10
Первая страница Карта сайта Контакты

Народная оппозиция - Блок Наталии Витренко

Лидер
Блок
Программа
Избирательный список
Календарь выборов
Пресс-служба


Рассылка Архив Форум
Новости БлокаСМИ о БлокеФоторепортажСюжетыАрхив

Ссылки


Прогрессивная социалистическая партия Украины
Газета "Досвітні огні"
Православие и политика - Единое Отечество05.03.2006  19:52 // BBCUkranian.com

Наталия Витренко на Би-Би-Си: На русском языке я вижу сны!


В пятницу 3 марта 2006 года гостьей интерактивной программы Украинской службы Би-Би-Си "Добрый вечер из Лондона" была лидер избирательного Блока "Народная оппозиция" Наталия Витренко.

Програму вів Фідель Павленко

Бі-Бі-Сі: Добрий вечір, пані Вітренко! Дякую за участь у нашій програмі! До речі, які пісні вам подобаються?

Наталія Вітренко: Добрий вечір! Мені подобаються революційні пісні. "Вперьод зарє на встрєчу, таваріщі в борьбє"!

Бі-Бі-Сі: А з ліричних пісень?

Наталія Вітренко: "Прізрачно всьо в етом мірє бушующєм...".

Бі-Бі-Сі: Як на вашу думку, чи достатньо жінок в українській політиці, в українському політикумі? Колись, наприклад, про Юлію Тимошенко казали, що вона була єдиним чоловіком в українському уряді...

Наталія Вітренко: Я думаю, що жінок потрібно більше в політиці, більше в парламенті. Країна від цього лише виграє, бо жінка принесе до політики свою відповідальність, ретельність і, я гадаю, свою більшу гуманність. Але жінки бувають різні. Жінка може бути хижаком, якому цілий час усього мало: мало влади, капіталів, які треба пакувати і вивозити з країни. А інша працює, щоб добре було в сім’ї, в країні. Тому жіноцтво саме по собі не несе вирішальний внесок. Вирішальний внесок залежить від того яку ідею несуть парламентарі, яку ідею вони проводять.

Бі-Бі-Сі: Наближається 8-ме березня. Як ви ставитеся до цього свята?

Наталія Вітренко: Дуже люблю цей день. Усі вітають, багато квітів, посмішок, компліментів. Кожна жінка, я переконана, чекає на цей день.

Бі-Бі-Сі: Багато жінок ображаються, що мають компліменти раз на рік, а хотіли б частіше...

Наталія Вітренко: Безумовно, хотіли б, але хоча б у цей день.

Бі-Бі-Сі: Ви щойно повернулися з Білорусі, то ж які у вас враження?

Наталія Вітренко: Два дні я була у них на Всенародному форумі, і в них такі чудові плани на майбутнє. Це такий контраст з тим, що у нас в Україні: розвал, розруха, розкрадають, корупція, жебрацтво. А там - дійсно країна, яка будує себе. Я назву лише дві цифри. За 15 років, з 1990 року, ВВП Білорусі складає 127%, чи ж зросло на 27%. В Україні ВВП у 2005 році складало 68% від 1990 року. В Україні половина підприємств не працює. На одну третину зменшилося поголів’я худоби. 5 мільйонів чоловік вимерли, а 7 мільйонів виїхали, бо втрачено 12 мільйонів робочих місць. В Білорусі - уся земля засіяна, врожаї зростають, навіть, минулого літа, коли була посуха. Працюють усі підприємства. Зростання промислової продукції більше за зростання ВВП, і якщо порівняти експортне сальдо, то в Білорусі експортували на 900 мільйонів більше, ніж імпортували, а в Україні навпаки. Україна себе проїдає. Це свідчить, що напрямок проведення реформ є абсолютно неправильним. Мені особливо приємно, що програму економічного розвитку, яку я розробила ще у 1995 році, втілив Лукашенко. Тоді головою Верховної Ради був Олександр Мороз, і він навіть не поставив ту програму на голосування. А Білоруське посольство попросило перекласти її на російську мову. Тому я така натхненна повернулася з Білорусі, що побачила, як мої теоретичні прогнози і розробки втілені у тій країні.

Бі-Бі-Сі: Ви так професійно навели статистику про, те як погано в Україні економічно, але в Україні є Народна опозиція. А от у Білорусі - є народна опозиція?

Наталія Вітренко: Як там може бути народна опозиція? В Україні я очолюю блок Наталії Вітренко - Народна опозиція. Ми захищаємо волю народу. На референдумі 1 грудня 1991 року народна воля була: проголосувати за незалежність на основі Декларації про незалежність, де земля була записана як народна власність, і статус країни - позаблоковий. Тобто народ хотів Україну в Союзі з Росією та Білоруссю, поза НАТО. Іншого референдуму не було і наш блок захищає волю нашого народу. А в Білорусі опозиція, навпаки спотворює волю народу, бо вона працює на американські гроші і виконує американські завдання. Їм хочеться торпедувати Лукашенка, щоб народу Білорусі не ставало краще. Тобто там опозиція - антинародна.

Питання слухача: Як швидко заборонять в Україні українську мову після підписання Союзного договору, і чому у Лукашенка немає подвійного громадянства навіть з Росією?

Наталія Вітренко: Лукашенко очолює іншу державу, і я не хочу відповідати, що в них є і чого немає. Стосовно мови. Ми відстоюємо, щоб в Україні було дві державні мови: українська і російська. Кожен громадянин України повинен володіти двома мовами. В школі і ВУЗі мають бути дві мови. Офіційні документи і судові процеси - двома мовами. Пісні і фільми - двома мовами, і тоді люди будуть багатші. От я знаю дві мови, і мені це лише на користь, але я категорично проти витіснення хоч однієї, хоч другої мови, бо обидві мови для нас рідні. Половина України розмовляє українською, половина - російською. Треба зберігагти цілісність України, поважати права людини і не тиснути на когось, щоб одна половина робила так, як хоче друга. Наш Блок відстоює зміни до Конституції, щоб дві мови були державними.

Бі-Бі-Сі: Як щодо подвійного громадянства?

Наталія Вітренко: Я як депутат двох скликань знаю: десятки тисяч громадян зверталися до мене з проханням, щоб було подвійне громадянство. І це не тільки Донбас і Крим, а навіть Закарпаття. Русинів розділили, коли частина у Словаччині і частина в Україні. Вони благають про подвійне громадянство. Подібна ситуація з румунами у Чернівцях. Держава повинна бути для людини. Коли люди цього хочуть і просять, чому їм цього не давати? Я хочу, щоб Україна не відверталася від своїх громадян, які виїхали також закордон. Щоб Україна не була мачухою, як вийшло з українцями Придністров’я. Це ж просто злочин. 67 тисяч громадян України живуть у Придністров’ї, і там не відкривають жодної виборчої дільниці. Як їм проголосувати? Чому раніше 15 років їм можна було голосувати, а тепер їх цього права позбавляють. Помаранчева влада засвідчує, що вона абсолютно не демократична і відвертається від громадян, які живуть поза Україною.

Бі-Бі-Сі: Слухач, Володимир зі Львова:

Що будуть робити прогресивні соціалісти, якщо в Росії переможуть демократи, які виступають за вступ Росії у ЄС та НАТО?

Наталія Вітренко: Я не знаю, кого ви називаєте демократичними силами в Росії, бо цей одяг демократів на себе намагається натягти будь-хто. Але я знаю настрої в Росії. Я знаю настрої партії Народна воля, яку очолює Сергій Бабурін. У нас з ними - договір про співпрацю. Я знаю настрої Єдиної Росії, яка має найбільшу фракцію в Державній Думі. Я знаю настрої Рогозіна, Глазьєва, політиків, які представляють настрої переважної більшості росіян. Я знаю, що вони категорично проти вступу Росії до НАТО. Я думаю, що мені вдасться переконати їх, щоб Росія не вступала і до Світової Організації з Торгівлі. Ні для України, ні для Росії, ні для Білорусі, це - абсолютно не потрібно. Нам буде вигідно, коли ми об’єднаємося в Єдиний економічний простір.

Бі-Бі-Сі: Питання Слухача з Києва. Чи пані Вітренко виступає також проти того, аби в Україні ніколи не було європейських зарплат, що передбачено вступом у ЄС і НАТО, проти чого вона виступає?

Наталія Вітренко: Це абсолютно не так. По-перше, про ЄС зараз якось незручно і казати. Не цивілізовано проситися туди, куди тебе не кличуть. Україні дали чітко зрозуміти, що найближчі 20 років Брюсель не збирається розглядати питання про вступ України до ЄС. Тобто треба казати тільки про НАТО. НАТО - це агресивний військовий блок. Те, що вони вигадають економічні умови - це все дурниці для замилювання очей. Їм потрібно, щоб Україна вступила до НАТО, зруйнувала свій військово-промисловий комплекс і перейшла на їхні НАТОвські стандарти. Тобто щоб ми зусиллями своїх людей переозброювали армію на їхні стандарти. Тут і мова не йде про те, що при вступі до НАТО буде зростати заробітна платня.

Бі-Бі-Сі: В Україні низка партій і блоків - в опозиції. Хто ваші союзники?

Наталія Вітренко: Нашим партнером у Блоці є партія "Русько-український Союз", яку очолює народний депутат Другого скликання Іван Петрович Симоненко. У парламенті ми будемо об’єднуватися тільки з нашими однодумцями. Найголовніші питання, які мають бути вирішені в Україні - це вступ у ЄЕП, недопущення втягування у НАТО, російська - друга державна мова і захист канонічного православ’я. Це - чотири найважливіші принципи, за якими ми будемо добирати союзників.

Бі-Бі-Сі: Питання слухачки з Харкова: Які перші закони ви запровадите для багатодітних матерів, коли станете президентом?

Наталія Вітренко: Закони приймає парламент. Ми вже підготували низку законів, які підписані і чекають, що я вийду на трибуну парламенту і буду їх захищати. Першим законом має бути закон про оплату праці. В Україні штучно знижена оплата живої праці. Це модель, яку нав’язав Міжнародний валютний фонд. Модель дешевої робочої сили - і тому в Україні така жебрацька заробітна плата. В Білорусі середня заробітна платня - 260 доларів на місяць. В Україні - 190 доларів. Мінімальна заробітна платня в Україні не досягає життєвого мінімуму. За цих жебрацьких умов, від мінімальної зарплати будується ціла система соціальних нормативів. Наш закон дозволяє збільшити заробітну платню втричі тільки за рахунок зменшення собівартості продукції! Якщо мінімальна заробітна платня стане тисяча гривень - то відповідно зросте і допомога матерям на дітей.

Бі-Бі-Сі: Питання слухачки зі Львова: Чи ви так само боретеся у Росії за українську мову для мільйонів росіян, як ви боретеся за російську мову в Україні?

Наталія Вітренко: Ну що ви таке запитали? У Росії 150 мільйонів населення. Скільки там українців? Скільки там людей визнають українську мову своєю рідною? Навіщо це питання взагалі ставити? Росія інша держава. Величезна держава. Нехай Росія сама з’ясовує свої проблеми. Ми живемо в Україні. Ви що не знаєте, на якій мові розмовляють у Донбасі і Криму? Принаймні половина України розмовляє російською. Сучасна російська мова народжена була у Києві. Петро Перший іншою мовою розмовляв. Я українка, народжена у Києві. Я вважаю рідною мовою російську. Я російською мовою бачу сни. Я російською мовою відчуваю. Чому від мене потрібно забирати мою рідну мову? Це питання слід один раз вирішити справедливо, і не будемо до нього повертатися, і буде дві мови в Україні.

Бі-Бі-Сі: Питання слухача з Києва: На які гроші існує ваша партія і чи не засмучує вас те, що вас підтримують неосвічене, переважно сільське і містечкове населення?

Наталія Вітренко: Я на перше вже відповіла. Ви вже бачите, чим займається Луценко. Він не бореться зі злочинністю в Україні, а увесь час травить наш Блок. Якби ми порушили виборчий закон про фінансування, то нас би розірвали у шмаття. Стосовно нашої підтримки: мені сумно, що людина, не знаючи ситуації, ставить такі запитання. Достатньо лише поглянути на наш виборчий список, де дуже й дуже багато людей мають вищу освіту. Ви самі казали, що кілька років тому мене підтримали 11% громадян. Це що, всі були не освічені і селяни? А чого ви ображаєте селян і жителів маленьких міст. Нам, городянам, які живуть у великих містах, іноді немає часу думати. Ми кудись біжимо. Там уривками подивилися телебачення, уривками поспілкувалися з дітьми. У малих містах і селах люди звикли спокійно і ґрунтовно думати, вирішувати й аналізувати. Я упевнена: за нас 26 березня будуть голосувати в усій Україні - і в малих містах, і у великих, і освічені люди, і без освіти.

Бі-Бі-Сі: Який стиль одягу вам більше подобається?

Наталія Вітренко: Спортивний. По роботі я вдягаюся у ділові костюми, але у вільний час почуваюся краще у спортивному костюмі.

Бі-Бі-Сі: Як ви ставитеся до стилю одягу українських жінок політиків?

Наталія Вітренко: Стиль різний. Там все вимірюють гроші. Не стільки стиль, а скільки грошей мають. Якщо має змогу кожного дня вдягатися від Версаче - то усім відомо, що така жінка живе на крадені гроші.

Бі-Бі-Сі: Чи ви любите гостре у кулінарії?

Наталія Вітренко: Ні, я поміркований політик і люблю помірковані смаки в кулінарії.

Бі-Бі-Сі: Пані Вітренко, ви Бі-Бі-Сі ворожим голосом вважаєте?

Наталія Вітренко: Обов’язково.Ухвала Вищого Адміністративного Суду України

"Заборонити Центральній виборчій комісії вчиняти будь-які дії по офіційному оприлюдненню результатів виборів народних депутатів України, які відбулися 26 березня 2006 року та встановлені протоколом Центральної виборчої комісії 10 квітня 2006 року, до вирішення справи. Заборонити редакціям газет "Голос України" та "Урядовий кур'єр" публікувати офіційне оприлюднення Центральної виборчої комісії результатів виборів народних депутатів України, які відбулися 26 березня 2006 року та встановлені протоколом Центральної виборчої комісії 10 квітня 2006 року, до вирішення справи."

К вопросу о пересчёте и уточнении голосов избирателей

В случае выявления в протоколе участковой комиссии про подсчёт голосов избирателей на избирательном участке исправлений, ошибок, неточностей, окружная избирательная комиссия своим решением может обязать участковую комиссию внести изменения к установленным результатам голосования избирателей на избирательном участков соответствии к требованиям закона (ч.7 ст.89 закона), про что отмечается в протоколе окружной избирательной комиссии.


СМИ о Блоке

23.09.2006, 12:00 // "Комсомольская правда в Украине", Беседка "КП"

20.04.2006, 13:02 // From-ua.com

15.04.2006, 22:15 // From-ua.com

15.04.2006, 08:20 // From-ua.com

10.04.2006, 13:15 // Единое Отечество


Народная оппозиция - Блок Наталии Витренко
Copyright © 2005-2006, Блок Наталии Витренко "Народная оппозиция"
При полном или частичном использовании информации, размещённой на веб-сайте, ссылка на источник информации обязательна. Все представленные на веб-сайте Блока Наталии Витренко оперативные данные и документация носят информационный характер и не могут быть использованы как официальные документы.